Aflevering 3

Gepubliceerd op 14 februari 2025

MBB 2025/7 - Door de zure Apple heen bijten of een Apple-tje voor de dorst?

Aflevering 3, gepubliceerd op 14-02-2025 geschreven door mr. dr. J.J.A.M. Korving
Op 10 september 2024 oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie dat Ierland ongeoorloofde staatssteun had verleend aan Apple. De in verschillende tax rulings neergelegde verrekenprijzen zouden kwalificeren als selectief voordeel voor de Amerikaanse multinational. De auteur gaat in deze bijdrage in op het arrest en plaatst de discussie rondom de invloed van het EU recht op het ‘at arm’s length’-beginsel in het bredere perspectief van de door de Europese Commissie voorgestelde verrekenprijsrichtlijn.

MBB 2025/8 - Queeste naar btw-herziening op diensten

Aflevering 3, gepubliceerd op 14-02-2025 geschreven door mr. J.J.M. Lamers
In het Belastingplan 2025 en de Eindejaarsregeling 2024 is het wetsvoorstel met betrekking tot de meerjarige herziening van btw op investeringsdiensten opgenomen. Dit wetsvoorstel beoogt een btw-besparende structuur met kortdurende verhuur (de short-stay structuur) tegen te gaan. In dit artikel analyseert de auteur het wetsvoorstel en bespreekt hij tevens een alternatief.

MBB 2025/9 - Adam Smith en ‘easy taxes’ (II)

Aflevering 3, gepubliceerd op 14-02-2025 geschreven door drs. D.W. Bakker en prof. mr. dr. J.L.M. Gribnau
Nadat we in deel 1 de hoofdlijnen hebben geschetst van het denken van de Schotse verlichtingsfilosoof Adam Smith, richten we nu de blik op zijn opvattingen over de rol van de staat en de openbare financiën (par. 5) en gaan we uitvoerig in op Smiths visie op belastingheffing en op het (belasting)recht (par. 6 en 7). De slotparagraaf (par. 8) bevat logischerwijs de samenvatting en de conclusie.