Aflevering 4

Gepubliceerd op 25 maart 2025

JBN 2025/15 - Vermogensontklemming bij stichtingen

Aflevering 4, gepubliceerd op 25-03-2025 geschreven door prof. mr. dr. B. Snijder-Kuipers
Bij omzetting van een stichting wordt het vermogen van de stichting beklemd. Dat beklemde vermogen mag slechts met toestemming van de rechter anders worden besteed dan overeenkomstig het doel van de omgezette stichting. De laatste tijd lijkt er meer ruimte te komen voor ‘anders besteden’ dan in het verleden het geval was.

JBN 2025/17 - Verkrijging van goederen door een vereniging van eigenaars

Aflevering 4, gepubliceerd op 25-03-2025 geschreven door mr. H.J. Weijers
De in titel 9 van Boek 5 BW neergelegde regeling inzake het appartementsrecht roept nog altijd vragen op. Eén daarvan is de vraag of een vereniging van eigenaars bevoegd is om zelfstandig (register)goederen te verkrijgen en zo ja, wie daartoe kan besluiten. Deze vraag staat centraal in een recente uitspraak van de rb. Overijssel van 18 december 2024, ECLI:NL:RBOVE:2024:7007. In deze bijdrage wordt aan die uitspraak nader aandacht besteed.

JBN 2025/18 - Jouw woning, onze hypotheek?

Aflevering 4, gepubliceerd op 25-03-2025 geschreven door N. van den Berg
Het is niet uitzonderlijk: partners die samen een hypothecaire geldlening aangaan voor een woning die (nagenoeg) slechts aan één van hen in eigendom toebehoort. Maakt dit beide partners voor gelijke delen draagplichtig voor deze hypotheekschuld, of geldt er automatisch een andere verdeling van de draagplicht daarvoor? Een recente zaak voor de rechtbank Zeeland-West-Brabant was de aanleiding om in deze materie te duiken.

JBN 2025/19 - Notamail

Aflevering 4, gepubliceerd op 25-03-2025
In deze rubriek wordt opgenomen hetgeen op civielrechtelijk gebied door Notamail is bericht, maar (nog) niet in JBN is besproken. Bijbehorende trefwoorden zijn in het register opgenomen. De nummers voor de berichten corresponderen met dat van het desbetreffende bericht in Notamail.

Register

Aflevering 4, gepubliceerd op 25-03-2025
Het register verwijst naar het nummer bij het bericht